O nas PDF Drukuj Email

rewers02Początki powstania DKF ”REWERS” sięgają października 2009 roku, kiedy po raz pierwszy Chadek postanowił powrócić do tej niezwykłej formy spotkań z kinem niekomercyjnym. Starsi kinomani dobrze pamiętają, kiedy to w latach 80-tych i 90-tych sale chełmskich kin (zarówno "Zorza", jak i "Kultura") podczas seansów DKF bywały wypełnione do ostatniego miejsca. Dla wielu była to jedyna możliwość, by zobaczyć filmy, które w telewizji nie miały szans na emisję, można było również spotkać się z aktorami czy reżyserami lub po prostu w miłej atmosferze wymienić swoje opinie. Niewielka szansa na powrót do tradycji spotkań z kinem ambitnym pojawiła się na początku ubiegłego roku, kiedy planowane było zagospodarowanie przez Chełmski Dom Kultury budynku kina „Zorza”. Jednym z pomysłów było reaktywowanie DKF. Do realizacji planów jednak nie doszło. Pod koniec ubiegłego roku, podczas spotkania Dyrektor CHDK i Piotra Stelmaszczuka - miłośnika kina i - jak się okazało - w młodości stałego bywalca DKF, zapadła krótka decyzja: ”zaczynamy”. Pan Piotr całym sercem zaangażował się w reaktywację Klubu, zapraszając do niego Panią Jolantę Słomińską. Dalej poszło lawinowo. Zaproponowaliśmy udział w tworzeniu DKF znanym dziennikarzom, koneserom i pasjonatom dobrego kina: Wojciechowi Zakrzewskiemu i Tadeuszowi Bonieckiemu. Do grupy dołączyli: filmowiec i miłośnik kina Dariusz Guz oraz Mariusz Matera, a także gościnni właściciele Kawiarni Artystycznej „DeCaffencja” - Marta i Tomasz Orzechowscy. Wszystkich nas łączy wspólna pasja do celuloidowej taśmy. Podczas założycielskiego spotkania w Kawiarni Artystycznej „DeCaffencja” wybrano zarząd oraz przede wszystkim nazwę. DKF przyjął nazwę „Rewers” od czarnej komedii Borysa Lankosza, którą zobaczymy jako premierowy film już 6 lutego w niedzielę.

Teraz, pełni zapału do działania, z początkiem 2011 roku ruszyliśmy ostro, by dostarczyć Państwu wielu niezapomnianych wrażeń podczas przygody z filmem w Chadeku. Oprócz standardowych seansów z pewnością spotkamy się na niejednym maratonie filmowym o różnej tematyce. Postaramy się Was zaskoczyć nie raz. Wierzymy, że w Chełmie nie brakuje prawdziwych miłośników dobrego kina. Czekamy na Wasze sugestie. Chcemy, byście razem z nami tworzyli ten specyficzny klimat.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji!

Piotr Stelmaszczuk – Prezes Rady, tel. 604 449 391

Jolanta Słomińska – V-ce Prezes Rady, tel. 502 544 621

Wojciech Zakrzewski – V-ce Prezes Rady, tel. 601 696 976pisf logo 11

Dariusz Guz – Sekretarz Rady, tel. 82 563 00 81 wew. 314

Marta Orzechowska – Skarbnik, tel. 513 123 903

Tadeusz Boniecki – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, tel. 506 153 341

Tomasz Orzechowski – członek Komisji Rewizyjnej, tel. 82 563 00 81 wew. 312

Mariusz Matera – członek Komisji Rewizyjnej, tel. 505 150 471

Małgorzata Paździor-Król – Dyrektor CHDK - członek DKF 82 563 00 81

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

DOKUMENTY