PDF Drukuj Email

dyrektorDrodzy Państwo!

Dużo się u nas ostatnio wydarzyło. Wzbogaciliśmy się o nowych ludzi i formy artystyczne, które bardzo nas cieszą. Pierwsza to Teatr Ziemi Chełmskiej. W skrócie można powiedzieć, że to taka nasza chełmska „perełka”. Oczywiście nie chcemy nikogo urazić, bo dobrze wiemy, że Chełm posiada wiele cennych skarbów, ale jednym z nich jest bez wątpienia chełmski teatr. Na dobre zadomowił się powołany do życia w 2010 roku „Chadek Gospel Choir”. Jest naszą wielką radością, a jego energia udziela się także nam. DKF „Rewers” ze swoim zapałem rozpędza filmową lokomotywę. Świetna sprawa i dobra robota. Mamy balet, a w nim cudne maluchy, choć należą do niego nie tylko dzieci. Pracujemy nad musicalem. Ale na tym nie koniec…

Czym jest dla nas ChDK? Czym może być dla Państwa? Może się wydawać, że dom kultury kojarzy się z mało ciekawym miejscem, w którym czas zatrzymał się wiele lat temu i gdzie nic ciekawego się nie dzieje. Pewnie dlatego mijamy dom kultury, nie zastanawiając się co jest w jego ofercie. Wszystkich, którzy mają podobne skojarzenia, zapraszamy do odwiedzenia CHDK w zwykły wieczór. To miejsce naprawdę żyje: tancerze w ognistej rumbie, aktorzy teatru w przedpremierowych próbach, panie poruszające się w takt kubańskich rytmów, dzieci z plasteliną we włosach, pary i walc wiedeński, turnieje brydżowe, seniorzy ze śpiewem rozchodzącym się po całym domu kultury, maluchy w tańcu ludowym, gospel ze swoją energią, seanse DKF… To jest prawdziwe wnętrze ChDK, niedostrzegalne dla tych, którzy tu nie zaglądają.

Będziemy starali się trafiać w Wasze gusta, zaspokajać głód również kultury niekomercyjnej - i tu, nie ukrywam, liczymy na Waszą pomoc, sugestie. Do tego celu stworzyliśmy specjalny e-mail: „Napisz do nas czekamy na uwagi i propozycje” . Chcemy, żeby Państwo byli nie tylko odbiorcami kultury, ale jej twórcami. To nie slogan - CHDK istnieje i działa po to, by stawać się centrum życia kulturalnego w Chełmie. Bardzo byśmy sobie tego życzyli…

Zachęcam Państwa do obejrzenia zakładki Video-Galeria. To „pigułka” naszych działań. A jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o tym, na co warto wybrać się do Chadeku, zapiszcie się do naszej bazy sms-owej lub emailowej.

Przed nami wiele pracy, wyzwań… I choć mamy świadomość niedociągnięć, zapału nam nie zabraknie, szczególnie wtedy, gdy będziemy mogli patrzeć na wypełnioną salę podczas naszych spotkań z Państwem. To dla nas największa nagroda i satysfakcja. Czekamy na Was w ChDK.

Do zobaczenia! Będzie się „trochę” działo…

Małgorzata Paździor-Król

Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury