PDF Drukuj Email

Chór Ziemi Chełmskiej „Hejnał” im. Mieczysława Niedźwieckiego powstał 17 września 1966 r. Do dziś działa nieprzerwanie pod patronatem Chełmskiego Domu Kultury.

Chór „Hejnał” jest zespołem mieszanym i większość jego repertuaru stanowią pieśni a capella. Członkami chóru są osoby dorosłe i młodzież, a łączy ich umiłowanie śpiewu, pasja artystyczna i duma ze wspólnego muzykowania.

Chór „Hejnał” stara się co pewien czas wykonać większą formę muzyczną wraz z akompaniatorami i solistami. Do takich wykonań zaprasza zaprzyjaźnione chóry z Lublina, Świdnika, Zamościa, Biłgoraja i Kurowa.

Najchętniej śpiewa w obiektach sakralnych ze względu na ich piękno i akustykę, która wspiera amatorów. Jednak repertuar chóru stanowią nie tylko pieśni sakralne, ale także ludowe i klasyczne, a także patriotyczne.

Chór „Hejnał” często oprawia uroczystości państwowe; śpiewa też dla uczelni wyższych miasta i organizacji pożytku publicznego, a także na zaproszenie osób prywatnych.

Od 1991 r. jest organizatorem Międzynarodowych Spotkań Chóralnych w Chełmie, a od 2004 r. „Triduum Cecyliańskiego”.

Dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest Danuta Bałka-Kozłowska,

Korepetytorem Chóru - Bogdan Depta.

 

Kontakt: tel. 082 56 30 081

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.