I Ogólnopolskie Spotkania Profesjonalnych Teatrów Amatorskich OSPTA 2013 PDF Drukuj Email

OSPTA-logo-12

22-24 listopada Teatr Ziemi Chełmskiej będzie gospodarzem niezwykłego wydarzenia teatralnego. Pozornie paradoksalna nazwa całego wydarzenia definiuje jeden z jego podstawowych celów, którym jest ukazanie, ze amatorska twórczość artystyczna przy odpowiednim zaangażowaniu może funkcjonować na poziomie zbliżonym do teatrów profesjonalnych.

Więcej…
 
Z wizytą w Teatrze Ziemi Biłgorajskiej PDF Drukuj Email

Po spektaklowe rozmowy z Panią Alicją Jachiewicz- Szmidt i z Panem Stefanem Szmidtem.

15 kwietnia Teatr Ziemi Chełmskiej wyruszył z wizytą do Teatru Ziemi Biłgorajskiej. Zaproszeni przez samego Stefana Szmidta mieliśmy okazję obejrzeć „Ożenek" M. Gogola - jedną z najznakomitszych komedii z kanonu literatury światowej.

Spektakl lekki i przyjemny. Postaci stworzone przez reżysera- wyraziste, charaktery- komiczne. Wieczór spędzony w Biłgorajskim Centrum Kultury utwierdził mnie w przekonaniu, że kondycja amatorskiego teatru parającego się repertuarem ze scen profesjonalnych jest bardzo dobra.

Więcej…
 
Aktorzy Teatru Ziemi Chełmskiej w Przedszkolu Miejskim nr 12 w Chełmie PDF Drukuj Email

przedszkoleW ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom" złożyliśmy wizytę w Przedszkolu Miejskim nr 12.

Na tę specjalną okazję przygotowaliśmy interpretację bajki „kot w butach" wzbogacaną o piosenki ze spektaklu granego przez Teatr Ziemi Chełmskiej. Oto jak nasza wizytę relacjonują gospodarze:

„ Wszyscy chcemy , aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom"

Więcej…
 
Uwaga - okres ochronny na łosie dobiega końca! PDF Drukuj Email

losW związku z rozpoczynającym się okresem ochronnym łosi (łac. Alces alces)

18 maja ostatnia szansa by upolować bilet na spektakl.

Już ostatni raz w tym sezonie Teatr Ziemi Chełmskiej zmierzy się z czarną komedią Michała Walczaka.

Więcej…
 
ZAPOLOWALI NA ŁOSIA PDF Drukuj Email

polowanie na losiaObawy przed współczesnym repertuarem okazały się niepotrzebne. Chociaż do tej pory aktorów Teatru Ziemi Chełmskiej widzieliśmy w repertuarze klasycznym, to okazało się, że gatunki jakimi są farsa czy groteska, nie stanowią dla nich problemu

Więcej…
 
W Teatrze Ziemi Chełmskiej zapolują na łosia…. PDF Drukuj Email

los24 lutego 2013, o godzinie 18 zapraszamy na długo wyczekiwaną premierę Teatru Ziemi Chełmskiej. Tym razem, na afisz trafi czarna komedia cenionego, współczesnego dramaturga Michała Walczaka. „Polowanie na łosia” to dość odważna sztuka o parze trzydziestolatków, którzy są o krok od podjęcia decyzji o wspólnym życiu.

Więcej…
 
Premiera "Kota w butach" PDF Drukuj Email

kot w butach 10Premiera "Kota w butach" wystawiona 14 kwietnia w ChDK  przez Teatr Ziemi Chełmskiej okazała się po raz kolejny wydarzeniem kulturalnym przez duże K.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3